SLIDE1

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

30 Ocak 2016 Cumartesi

Tam 1 Yıl Sonra...


Tam 1 yıl sonra, aynı mekanda, kahvaltı... Ama bir farkla. Ali Hamza artık yanımızda hem de masamızda... O gelmeden bir  gün önce gelmiştik. Ve şimdi doğum gününden önce yine aynı yerde. İyi ki gelmişsin tatlı kuş, iyi ki Allah seni bize vermiş....

27 Ocak 2016 Çarşamba

Burda 2016 Mart Sayısı Önizlemesi


Merhabalar Hanımlar,
Şubat sayısı yeni yeni bayilere gelmişken Mart sayısının tüm modelleri de yayınlanmış. Tam elbise-gelinlik sayısı olmuş. Özel günleri düşünenler arşivlik saklasın bu sayıyı.
Diğer Burda önizlemelerine linkten ulaşabilirsiniz...

25 Ocak 2016 Pazartesi

Kurulduk Yine Baş Köşeye


Merhabalar,
Dikiş zor hobi. Hatta en zahmetli ve masraflısı bile diyebiliriz. İyi bir makine kumaşlar ciddi bütçeler isteyebiliyor. İlk makinemi IMC Çarşısından ikinci el almıştım üniversitede okurken. 200 liraydı, Singer Yoknaz. Her ne kadar sonrasında 400 lira masraf etmiş olsam da singerin en kullanışlı modeli olduğunu söylemişti tamirciler. Bu kadar sorun çıkarınca her yerde bir tamirciyle tanışıp fikir aldım. Onlar Pfaff, Janome, Juki, Bernina tavsiye etti hep. Ben de araştırıp bu makineyi aldım. Pfaff hobby 1142.

Seviyorum makinemi, daha sağlam bir his veriyor, daha az ses, daha az sorun, daha az hatta hiç masraf. Tek sorunu yaz kış odadan odaya gezmesi. Aslında bir odamız var, kitaplık, ütü vs olan, orada 2 masam da var. Ama oda soğuk, oda ıssız, oda ters. Şaka bir yana Ali Hamza için soğuk ve çok fazla zararlı eşya var. Hal bu olunca salonda baş köşeye kurulduk yine. Tam da televizyonun karşısına. Bir taraftan Müge izlerken bir taraftan da dikiş :) Tabi Ali Hamza'nın orada bir uyku saati var. 
İyi mi kötü mü derseniz çoğu anlamda kötü. Salon dağılıyor, her yer iplik, toz. Yemek masası olmuş kesim masası. Bu işe bir oda da lâzım yani. Mutfakta, çocuk odasında diken arkadaşlar var. Daha orjinalleri de var :) Bir oda şart bize şart :)
Yelek eski sezon

20 Ocak 2016 Çarşamba

2015 Burda Vintage Modelleri


Burda  bu yıl de vintage özel sayısı çıkarmış. Bu sefer 60lı yıllar seçilmiş. Geçen yılki sayıyı beğenmemiştim ama bu modelleri sevdim. Özellikle elbiseler ve etek-ceket takımların kalıpları güzel duruyor. Favorim alttaki takım ve kahve etek-ceket.
Geçen yılki sayının modelleri de 
burada... 

18 Ocak 2016 Pazartesi

Depresyon mu? Asla! Asaletin Rengi O


Herkes pembeleri severken bile ben onu sevdim. Bir de siyahı. Çoğunlukla depresyon rengi olarak bilinse de aslında "asalet" ve "ilham"ın rengidir mor. Bu rengi sevenler genelde ruh dünyası ön planda, ağırbaşlı, asil ruhlu olurlarmış. Sanatsal yetenekleri de yüksekmiş. Ben demiyorum google amca diyor :) Mor renk ve anlamı diye bakabilirsiniz.

13 Ocak 2016 Çarşamba

Asimetrik Bordo Tunik Kesimi


Kendimle ne kadar gurur duysam azdır. Bir ayda bir tunik dikmeyi başardım. Gerçi nedenlerim var, buralara yazmadım ama zor günler geçirdik. Terapi niyetine daldım buralara... Bir iç dökme yazısı da gelir böyle giderse ve daha çok günlük bir bloga doğru olur bu gidiş.... Dikişten kopmayız ama merak etmeyin ;)