Burda 2018 Aralık Sayısı Ön İzlemesi Teknik Modeller Tamamı

 Burda Dergi yorumlarında kendimi tekrarlıyor gibi hissetsem de, benzer sorular sürekli geldikçe açıklama gereği hissediyorum. Dergiyle bir bağım-alakam yok. Hatta kendim çizdiğim kalıpları kullanıyorum. Arşivlik aldığım sayılar var, bir hobi, arada yine alıyorum. Fakat kalıbı düzeltmeye/düzenlemeye uğraşmaktansa sıfırdan çizmek daha kolayıma geliyor.
 Peki niye yazıyorum-paylaşıyorum? Yeni başlayanlar, ilk defa alacaklar, kalıp modellemede zorlananlar için öneri amaçlı. Almadan önce içeriği bilmek de iyi oluyor.

 Jileyle başlayayım. Görür görmez sevdim ve dedim ki;  "Nebihan, sen bunu çizersin zaten." Söz verip tutamam korkusuyla bir şey demiyorum ama uyarlaması bir çoğunuz için kolay gelecek bir model.
 Pelerinlere bayılırımmmm. Evet bunu da kolayca çizmek mümkün dedim ve kendimi motive ettim. Ve derginin neredeyse tamamında düşüncem aynı. Eylül ve Ekim alındıysa, ve ekstradan bunun için almalıyım dediğiniz bir model yoksa çok da gerek yok diye düşünüyorum. Detaylı kesimlerden ziyade daha basit ve temel modeller verilmiş bu ay. Modeller gördüğünüz gibi, kimi benim gibi ne gerek var diyecek,kimi de "Aman Allah'ımmm bu parlemenet elbise için almalıyımmmm" diyecek. Bakalım kimler neler söyleyecek :)6 yorum:

 1. Merhaba bende kesinlikle pelerin diyorum. Onun için bu sayı alınır.😘

  YanıtlaSil
 2. Bana da güzel bir sayı gibi geldi,tese teşekkü

  YanıtlaSil
 3. O zaman sözünüzde ilerliyoruz ve eylül ekim i alan biri olarak aralık sayısını da almıyoruz. Ve sizden jile ve pelerin bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 4. Alinmasi gereken bir sayi bence pelerin , tulum ve siyah kurdeleli beyaz gomlek icin 😊

  YanıtlaSil
 5. Merhaba, umuyorum mesajımı görür ve cevap verirsiniz. Çünkü şu internette sizin kadar detaylı ve anlaşılır şekilde anlatan başka kimse görmedim. Kaban dikmek istiyorum, temel beden kalıbımı çıkartmıştım. Onunla bluz vs. diktiğimde sorun yaşamadım ancak kabandan önce ceket dikeyim dedim ceketi ilikleyemedim, dar geldi. Belli ki bolluk payı vermem gerekiyor , ama nasıl vereceğimi bilmiyorum. Yan dikişlerden mi yoksa başka yerden mi vermem gerekiyor. İnşallah cevaplarsınız. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Kalıplar kumaş türüne göre hazırlanır, kumaş önerilerine muhakkak dikkat edin derim.
   Bluz ince kaban kalın kumaşla olduğu için en az bir beden küçülmüş oluyor kalıp.
   Yakadan yarım diğer omuz ve kol evlerinden bir beden, yanlardan da bir buçuk cm şeklinde genişletip yine de provasını alın hazır bir kabanınızdan.

   Sil

Serkan Akça. Blogger tarafından desteklenmektedir.