Burda 2018 Aralık Sayısı Ön İzlemesi Teknik Modeller Tamamı

 Burda Dergi yorumlarında kendimi tekrarlıyor gibi hissetsem de, benzer sorular sürekli geldikçe açıklama gereği hissediyorum. Dergiyle bir bağım-alakam yok. Hatta kendim çizdiğim kalıpları kullanıyorum. Arşivlik aldığım sayılar var, bir hobi, arada yine alıyorum. Fakat kalıbı düzeltmeye/düzenlemeye uğraşmaktansa sıfırdan çizmek daha kolayıma geliyor.
 Peki niye yazıyorum-paylaşıyorum? Yeni başlayanlar, ilk defa alacaklar, kalıp modellemede zorlananlar için öneri amaçlı. Almadan önce içeriği bilmek de iyi oluyor.

 Jileyle başlayayım. Görür görmez sevdim ve dedim ki;  "Nebihan, sen bunu çizersin zaten." Söz verip tutamam korkusuyla bir şey demiyorum ama uyarlaması bir çoğunuz için kolay gelecek bir model.
 Pelerinlere bayılırımmmm. Evet bunu da kolayca çizmek mümkün dedim ve kendimi motive ettim. Ve derginin neredeyse tamamında düşüncem aynı. Eylül ve Ekim alındıysa, ve ekstradan bunun için almalıyım dediğiniz bir model yoksa çok da gerek yok diye düşünüyorum. Detaylı kesimlerden ziyade daha basit ve temel modeller verilmiş bu ay. Modeller gördüğünüz gibi, kimi benim gibi ne gerek var diyecek,kimi de "Aman Allah'ımmm bu parlemenet elbise için almalıyımmmm" diyecek. Bakalım kimler neler söyleyecek :)18 yorum:

 1. Merhaba bende kesinlikle pelerin diyorum. Onun için bu sayı alınır.😘

  YanıtlayınSil
 2. Bana da güzel bir sayı gibi geldi,tese teşekkü

  YanıtlayınSil
 3. O zaman sözünüzde ilerliyoruz ve eylül ekim i alan biri olarak aralık sayısını da almıyoruz. Ve sizden jile ve pelerin bekliyoruz :)

  YanıtlayınSil
 4. Alinmasi gereken bir sayi bence pelerin , tulum ve siyah kurdeleli beyaz gomlek icin 😊

  YanıtlayınSil
 5. Merhaba, umuyorum mesajımı görür ve cevap verirsiniz. Çünkü şu internette sizin kadar detaylı ve anlaşılır şekilde anlatan başka kimse görmedim. Kaban dikmek istiyorum, temel beden kalıbımı çıkartmıştım. Onunla bluz vs. diktiğimde sorun yaşamadım ancak kabandan önce ceket dikeyim dedim ceketi ilikleyemedim, dar geldi. Belli ki bolluk payı vermem gerekiyor , ama nasıl vereceğimi bilmiyorum. Yan dikişlerden mi yoksa başka yerden mi vermem gerekiyor. İnşallah cevaplarsınız. Teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Kalıplar kumaş türüne göre hazırlanır, kumaş önerilerine muhakkak dikkat edin derim.
   Bluz ince kaban kalın kumaşla olduğu için en az bir beden küçülmüş oluyor kalıp.
   Yakadan yarım diğer omuz ve kol evlerinden bir beden, yanlardan da bir buçuk cm şeklinde genişletip yine de provasını alın hazır bir kabanınızdan.

   Sil
 6. Merhaba
  Ben 2018 şubat ayı dergisini almak istiyorum. Ama bayilerde yok malesef. Nasıl temin edebilirim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yayınevine ulaşabilirsiniz onlar daha net yardımcı olurlar

   Sil
 7. Nebihan hanım bende tuluma bayıldım. 40 beden giyiyyorum. 1.75 cm boyum. Sizce olurmu. Ve nasıl.kumaş seçmeliyim. Sizin fikirleriniz çok önemli benim.için

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Boy kilo dengeniz iyi basen de yoksa çok yakışır, dergide kumaş önerisi yazacaktır, dökümlü kumaşlar iyi duracak gibi görünüyor.

   Sil
 8. Dergiler nerde bulunuyor

  YanıtlayınSil
 9. Tulum için kaç metre kumaş gider sizce 38 beden giyiyorum 1.65 boyum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Derginin kalıp açıklama kısmında Ne kadar kumaş gideceği yazar, yaklaşık 2,5-3 metre gider tulumlara.

   Sil
 10. Merhaba Nebihan abla tül elbise çok hoşuma gitti boyum 160 bu kalıp bana uyar mı? Birde tesettürlüyüm acaba içine oradaki gibi askılı bir astar değil de uzun kollu bir astar yapsam kötü durur mu? Cevaplarsan çok sevinirim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kalıplar biraz büyük geliyor bir tık kısaltma yapmanız gerekiyor omuzlar kol evleri ve bel kısmı düşük gelecektir.
   Astarlama sorun değil komple astarlı da çalışılabilir ❤️

   Sil
 11. Merhaba elinize saglık ben dikise yeni basladım cok ozendim kalıp nasıl cıkarılır bide pdf kalıplarınız yokmu acaba indirsek

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunlar derginin içinde çıkıyor burda dergisi, Benim kalıplarım çizim olarak kağıda çizmeniz gerekiyor, PDF olarak yok şu an

   Sil

Serkan Akça. Blogger tarafından desteklenmektedir.