Burda Pratik Dikiş 2019 İlkbahar-Yaz Tüm Modeller Ön İzleme (Teknik Çizimlil)

Merhabalaaar! Yoğun istek üzerine pratik dikiş modellerini de hazırladım. Biliyorsunuz Burda senede iki kere pratik dikiş sayısı çıkarıyor. İlkbahar-Yaz ve Sonbahar-Kış şeklinde. Uzun süredir paylaşmıyordum (bana çok hitap etmediği için) Soran eden çok olunca ben de derledim ve bir kaç not ekleyeyim dedim.

ELBİSELER

3 elbisenin de ana kalıbı aynı. Pratik dikiş sayılarında durum hep böyledir. Bir ana kalıptan uyarlamalar verir. Bu yeni başlayanlar için kalıp uyarlama açısından fikir de verir. Tesettür olarak uygulamayı düşünenler için, yaka çok açık, mutlaka toplanması gerekiyor. Modeli daha çok 165 üstü arkadaşlara öneriyorum, çünkü düşük omuzlu modellerde bir de böyle kol detayları varsa üstünüzde emanet gibi durabiliyor.

ETEKLER

Geçen yazın en trend modeliydi diyebilirim. Duruşunu ben de çok beğeniyorum fakat bende oluru yok. Adım attığım anda diz üstüne kadar açılacak bir model. Dikerim o kısmı derseniz de yürüme zorlaşacak. Bir Etek modeli için de kendimi o kadar harap edemem, yeni model çıkarırım bana uyan :))

KİMONO

Kimono kalıbı her dönemin kurtarıcısı. Özellikle ilk modele bayıldım. Denemek isterim. Tabi ben kendi kalıbımla denerim :)) bendeki benzer kalıplar için buraya  ve buraya tık tık yapabilirsiniz. 

PANTOLON-PİJAMA

Bana en çok sorulan, benden en çok istenen ama benim ısrarla dikmediğim kalıbını çizmediğim şey. Sevmeyince yapmak da içimden gelmiyor. Bu kalıp kullanışlı, böyle yazlık kumaşlardan yapmalık ana kalıbınız olabilir. 

BLUZLAR

Benim bu sayıda pek bir şey bulamama sebebim açıkçası tesettüre uyarlayacak modeller olmaması. Bluz da yakadan dolayı olmuyor. Ama genel anlamda kalıp güzel, elbiseye de çevirebilir bu tarz kullanan arkadaşlar.


6 yorum:

 1. Bu dergi ne zaman çıkacak acaba çok merak ediyorum. Teşekkürler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Henüz belli değil, yayınlanınca instagramda duyuruyorum. Şu an piyasada yeni çıkan pratik sayı var.

   Sil
 2. Bu siteden dergi satın alamıyorum. Ben mi beceremiyorum yoksa bu sitede dergi satışı mı yok

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Satış sayfası değil dikiş bloğu burası ☺️ Hiçbir şeyin satışı yok.

   Sil
 3. Merhaba bu dergiden bulma imkanı varmi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Burdanın kendi sitesine yazarsanız varsa gönderirler.

   Sil

Serkan Akça. Blogger tarafından desteklenmektedir.