Burda Özel Sayı : Etekler

20:01

 Merhabalar 

Şu an bayilerde olan özel bir sayı ile buradayım. 

Biliyorsunuz bu özel sayılar eski yıllardan seçilen modeller oluyor. Elinizde yoksa, tamamen bir etek dergisi almış oluyorsunuz. Tek sorun seçeceğim etekler kesinlikle bunlar olmazdı. Evet bir kaç tane güzel var ama ben kendimi düşündüğüm için hemen bi ııı ıhh olmadı moduna giriyorum. Kısa giyen arkadaşlar için modeller harika, onu belirteyim. Çeşitlilik güzel. Hele basen de yoksa oooo mükemmel modeller.

Ama iş boyunu uzatmaya geldiğinde, çoğu modeli uzun uygulamak mümkün görünmüyor. Modelin bozulma ihtimali çok yüksek. Yine de alınabilir mi? Elinizde çok sayı yoksa alınabilir, bayıldığınız kaçırdığınız bir model varsa alınabilir. Kötü değil ama muhteşem de değil. Derginin avantajı ise modellemeler iyi uygulanmış, nasıl modelleme yapabilirim onu pratik edebilirsiniz. Modellemeye etek üzerinden başlamak da işinizi kolaylaştırır. Ben o şekilde başlamıştım. 

E bi kloş kalıbımız da olsun değil mi? Gerçi ben mis gibi çizimini anlattım bu videoda ama :))) https://youtu.be/IzrtVMO_XK8
Korsaj kısmını kendi bedeninize bir ayarlarsanız demirbaşınız olur bu kalıp. Alt kısmı istediğiniz şekilde modelleyebilirsiniz. Yoksa kat kat büzgülü eteğin kalıbında ne var ki dediğinizi duyar gibiyim. 
Asla modası geçmeyen etek. Kalıp gerektirmeyen bir model, muhtemelen ölçü olarak verilmiştir (yanlardan çanlık verilmediyse) kilolu göstermesin derseniz ince ve dökümlü kumaşlarla tercih edebilirsiniz.
İlk kapandığımda şöyle bir eteğim olmuştu, likralı, deve tüyü rengi nubuk kumaştan. Tabi ben 6. Sınıfta kapandığımda bana alınan etekler hep yetişkin eteğiydi. Şimdiki boyuma bakıp 12 yaşındaki halimi düşünün.... bi an o döneme gittim. Tercih edilebilir bir model. 

Bildiğiniz korsajlı etek. Seviyorum bu modeli. Uzunda da çöl hoş duruyor. Korsajın çok basene inmemesi sayesinde üstünüze yapışmıyor. 


Bu kalıbı uzatmakta sorun yok ama ben uzun halini sevmiyorum. Pililer çok bozuluyor. 
Uzun hali de iyi olur bence, kumaş tercihi örme olmalı. Kalıp ona göre yapılmış çünkü. Dergilerdeki kumaş önerileri çok önemli, bolluklar, sarkma payı vs her şey o kumaşa göre ayarlanıp çiziliyor.
İlk gördüğümde de beğenmiştim. Neden dikmedim derseniz, üşengeçlik der susarım kskskskj
Uzatılabilir, çanlığı artırılabilir, kot kumaşla mütüş olabilir.


5 yorum:

 1. İlk gördüğümde de beğenmiştim :) neden dikmedin derseniz canımm basenler der susarım ������

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazı modellere hiç ağzımı açmadım farkettiyseniz 😂

   Sil
 2. Ne kadarda kararsızlık örneği bir dergi olmuş sanırım almıcamm

  YanıtlayınSil
 3. Baştan 10. Modeli nasıl uzatabiliriz

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Korsajlı olanı diyorsanız, alt etek kloş zaten. Kloş eteği uzatmış olacaksınız

   Sil

Serkan Akça. Blogger tarafından desteklenmektedir.