Pfaff ile Otomatik İlik Açma

 •  Otomatik ilik özelliği bir makinenin bence en güzel özelliği. Tek seferde açabilmesi kadar büyük bir kolaylık yok. Ayarlamaları düzgün yaptıktan sonra 10 saniyede ilik açılıyor. Bu yüzden makine alırken tek seferde ilik açma özelliği sizin için bir tercih sebebi olabilir.

 • İlik yerlerini ayarladık. 
 • Makinede A bölümüne geçirdik. Başka markalarda hangi harfle olacağı klavuzda vardır. 
 • Düğmeyi yerleştirmek çok önemli çünkü iliğin boyunu o ayarlayacak.

 • Ayağı yerleştirdikten sonra öne doğru çekip ipi aradan geçirip alta alıyoruz.


 • Arkada gösterdiğim bu aparatı indirip ayağa değmesini sağlıyoruz. 

 • İlik bittikten sonra geri ayara getirip tekrar aynı işlemleri tekrarlıyoruz. 1 işlemi bile atlamayın yoksa ilik uzayıp gidecek geriye dönmeyecektir.
 • İliğin sağ tarafı daha gevşek, onun ayarını dikiş ayarı sıklığından yapabilirsiniz.

7 yorum:

 1. Çok teşekkürler nebihancım. .çok ihtiyacım vardı bu bilgiye. .benim makinam da aynısı. .yeni aldım. .çok hayal kırıklıkları yaşıyorum. .bi çok parça kumaşla bişeyler denemeye çalışıyorum. Bakalım çok hevesliyim.. İnşAllah senin gibi ben de güzel şeyler dikebilirim. Allah'a emanet ol..

  YanıtlayınSil
 2. Ilik ayarı olmayan makineler ile nasıl açılır ya?
  sevgiler .

  YanıtlayınSil
 3. Nebihan hanım benim makinamın da ilik açma özelliği var ben kullanamamıştım. Bu bilgiler inanın çok faydalı olacak. Lütfen birde etek fermuarı dikmek için bilgiler paylaşır mısınız? Allah kolaylıklar versin.....

  YanıtlayınSil
 4. Merhaba benim acil bir sorum olacak.tunik dikiyorum ama kolsuz bir kaliptan kestim ama elimdeki farkli bir kol kalibini oturtamadim.kol oyuguna gore kolu kendim nasil bicebilirim.internette bulamadim .yonlendirirseniz sevinirim tugba

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Buradan resim atamıyorum faceden veya mailden ulaşın.

   Sil
 5. kışın kursa giderken hocamız öğretmişti çokda kolay ama bir daha denemedim unutmuşsam sizin paylaşımınızdan yola çıkarak hatırlayacağımı düşünüyorum emeğiniz için teşekkürler faydalı bir post yayınlamışınız ..

  YanıtlayınSil

Serkan Akça. Blogger tarafından desteklenmektedir.