Satın Alma 👆🏻

Elmas Yaka Jile


Hayırlı akşamlar herkese.
Oldukça yoğun bir günün ardından bu jilenin heyecanıyla, tüm yorgunluğuma rağmen bilgisayar başındayım. Bir çoğunuz bu tatilde döneminde çocukla uğraşmaktan dikiş dikmeyi geçtim, internete bile bakamıyor muhtemelen. Bir grup da soluğu memleketlerde aldı biliyorum. Biz mi? Serkan Bey 40 mevlidi için Amasya yaptı geldi. Annem Ali Hamza'ya bakmak için Rize'den kalktı geldi. Ben yine bir yere kımıldamadım tabi, demirbaş, evi bekliyorum. 
Bugünkü koşuşturmacamız da, sonunda çıkan eş durumu şeysinin evraklarını alma, teslim etme. Daha işe dönmeden yoruldum ilçeler arasında. Çok dua edin bana, bu dönem nasıl geçecek hiç bilmiyorum. Alışma dönemi olacak bizim için.

Gelelim jilemizin kalıp detaylarına. Kalıp Burda Klasiklere 2013'teki kuplu elbise-jile modeli. Bu kalıbı severek kullanıyorum, tek sorunu 165 altı boyda kalıbın kısaltılması gerekiyor. Yoksa bel ve omuzlar kayıyor. 
Astar çalışmadım, kolda ve yakada pervaz var. Sırtta gizli fermuar var. İsterseniz yanda da fermuar kullanabilirsiniz ama ben sırtta daha kullanışlı buluyorum. Yanda da yaptım sevmedim. Elim sürekli fermuara gitti. 
Yaka pervazı kesimi için aşağıdaki yayına bakabilirsiniz.
Yakadaki derinliği tahmini ölçülerle deneyerek yaptım. yakanızdan kaç cm aşağı istiyorsanız önce onu işaretleyin, diğer ölçüler sonra oluşuyor zaten.
Bir kaç parça diktim, hatta giydim yayına hazırlanmayı bekliyor. 2 kumaşın modeli-kalıbı hazır kesilmeyi bekliyor. Annem gelmiş bana yardımcı olmaya, okula gidilecek, e ben artık dikmez miyim? Dikmeli, giymeli, mutlu olmalı değil mi ama :)
 Allah'a emanet ... Benden şimdilik bu kadar. 

Yorumlar

 1. Süper olmuş emeğinize sağlık . :)

  YanıtlaSil
 2. Dayanamadım gece gece instagramda görünce bakmalıyım dedim . Çok güzel olmuş ellerinize sağlık bu dikiş işini sizin sayenizde geliştiririm inşallah����������

  YanıtlaSil
 3. Elinize sağlık Nebihan hanım.İyi günlerde kullanın

  YanıtlaSil
 4. Bu da harika olmuş ellerin dert görmesin

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

İletişim için themarmara86@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Arşiv

Daha fazla göster

Toplam Görüntüleme

Etiketler

Daha fazla göster

Kimler Online?

TAKİP TAKİP