Ne Diktim: Güler Erkan Kalıp Mevsimlik Kap


 اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ
"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."
Çok beklettim biliyorum. Bazı işler rast gitmez veya eliniz gitmez ya tam da o işte. Bir türlü hazır resimleri koyamadım şuraya.


 KUMAŞ-KALIP BİLGİLERİ

 • Kalıp olarak Güler Erkan kuplu kruvaze modeli kullandım. Kalıp numarası ve resmi yukarıdaki resimde var. 
 • Kalıpları tek tek internetten alamıyorsunuz, 10 tane alabiliyorsunuz. Bulunduğunuz ilde bayilikleri oluyor Güler Erkan kalıplarının bayileri diye bakabilirsiniz.
 • Kalıpta prova olup olmadığı en çok sorulan soru. Kalıpta prova olmadı çünkü kesmeden kalıpta düzeltmeler yapıyorum ben. Tam bedenime denk gelen ölçüdeki kalıbı kestim. Mesela omuz ölçüm 11 ise 11e denk gelen bedeni kestim. Biraz da bol kullanmak istediğim için tam denk geldi. Burdadan 36 çıkarıyordum bundan da 36 çıkardım mesela. Yani kalıplar eşdeğer gibi. Fakat kol kalıbını kullanmadım. Kollarda ciddi sıkıntılar var.
 • Kumaş olarak 2.60 civarı hafif yünlü polyester karışımı bir kumaş kullandım. Sert kottan ve kanvastan da harika olur diye düşünüyorum. En boy likra diye geçen kalın krepten de yapılabilir onun da havası ayrı olur tam mevsimlik.


 Ve en sevilesi keyifle çektiğimiz fotoğrafları bırakıyorum buraya. Yavru atmacama bir Maşallahı unutmayalım 💗😘 Allah'a emanet olun.
Sevgiler
Nebihan Akça


12 yorum:

 1. 41 kere maşallah paşaya. Çok yakışmış size. Maşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun teşekkür ediyorum 😊💜

   Sil
 2. Nebihan hanim çok begeniyorum yaptiklarinizi. Bu da yine cok güzel olmuş. Bende ayni gülererkan kaliplariyla bi manto yaptim kendime ama dediğiniz gibi kollar çoksorun cikardi. Genel olarak da cok ugrastirdi beni. Kol kalibini nasil kullandiniz acaba. Şimdiden teşekkürler. Esma sarigul

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dış giyim için kullandığım bir kalıbım var çoğunda onu kullanıyorum. Her modele ayrı kol kalıbı yapmıyorum yani. Burdalardaki tek parça tunik kapıs kalıplarına bakın bir, bir beden küçük çıkarınca oluyor bende. Kol için geçerli bu dediğim.

   Sil
 3. Maşallah subhanallah çok güzel olmuş ellerinize sağlık,rengi duruşu harika

  YanıtlaSil
 4. Pardon kollarda ne sıkıntılar vardı acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok büyük ve parçalı kol. Provası ayarlaması biraz daha gazla müdahale istiyor. O yüzden uğraşmayıp başka kalıp kullanmak daha mantıklı geldi.

   Sil
 5. Çok çirkin 😊😊şaka bir tarafa maşallah ben size hem de yavrunuza Allah size bağışlasın

  YanıtlaSil
 6. Çok şık olmuş, ellerine sağlık. Yakışıklıya da maşallah!

  YanıtlaSil
 7. merhaba. bende güler erkan kalıbıyla çalıştım. sizdeki derginin bir modeli ama numarayı unuttum şimdi. çok sevdiğim kumaşı, çok beğendiğim modele yaptım. harika oldu ama büyük :((beden olarak bol geldi:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalıplarda aynı sorunlar hep. Aklınızda bulunsun kendi ölçünüzle karşılaştırmadan kesmeyin.

   Sil

Konu dışı sorularınız için lütfen mail atın: themarmara86@gmail.com

Kırıcı, eleştiriyi aşan ve reklam olan yorumları onaylamıyorum.

Serkan Akça. Blogger tarafından desteklenmektedir.