Burda 2019 Ağustos Sayısı Ön İzlemesi Teknik Çizimli Tüm Modeller

Ağustos sayısı beni yanıltmaz demiştim. İlk bakışta pek bir şey diyenler olabilir ama incelediğimizde bir sürü arşivlik kalıp çıkacağını göreceğiz. Senede 1-2 güzel sayı çıkıyor onları da kaçırın istemem. Yıldız Listeme eklediklerimi söylüyorum hemen.Ceket tam bir nostalji.... Bir kaç değişiklikle boyu uzatılıp manto da yapılabilir. Özellikle kısa boylular için eteklerin-elbiselerin üzerine harika bir kesim olur.
Aradaki fırfırları çıkardığınızda 8 parça temel etek kalıbınız hazır.... Ben 6 parça yapımını youtube da anlatmıştım, buyrunuz linki.....


Asla giymeyecek olsam da efsane bir kesim. Tunik boyunu oldukça kısa tutmak lazım ki modeli göstersin. Biraz uzun boy isteyen bir kesim çünkü boyu kısıyor. Aaaa hatta Hülya Aslan çok kullanıyor bu tar pantolonlar, hemen link ekleyeyim:
https://www.instagram.com/p/Bx28WgjpN_S/
https://www.instagram.com/p/BvmgLLdACE0/
https://www.instagram.com/p/ByORJuRpIJG/
Bu bluza bayıldım. Yine eskilerden bir kesim (90lar) Bel kısmındaki büzgü kısmını açıp elbiseye de çevirebiliriz, ayy ne güzel oldu şu an zihnimde...
Bu sene birçok markanın da yaptığı model benim de sevdiklerimden. Tabi ben çok daha önce dikmiştim hihihihi... buyrun fotosunun linki
Kuplu manto kalıbı her zaman en lazım olanı fakat şu pensli olanlardan hiç hoşlanmıyorum. Boyunuz model için verilen standartlarda değilse kalıp kabusa dönüşüyor. O yüzden bu kalıp boyu uyanlar için çok iyi, ben gibi minnoşlar için ııı ııhh..

Bu ayki bluzlar beni benden aldı zaten, şöyle nostalji turu yaptırdı zihnimde. Bir de çiçekli kumaşla yapmışlar ki aaaah ahhhh... Denenmelik bir model kesinlikle.

Bu elbiseyi muhtemelen Türkiye'nin yarısı dikecek bu sene. Ama üzülmeyin kimse pişti olmayacak. Çünkü dikiş dikenlerin öyle müthiş bir hayal gücü var ki hepsi aynı kalıptan olsa bile bambaşka olacak.

Yine yine arşivlik bir kalıp. Hem de ister elbise ister bluz ister ferace yapmalık... 

Büyük Beden


Çocuk 
Hiç yorum yok:

Serkan Akça. Blogger tarafından desteklenmektedir.