Satın Alma 👆🏻

Tatil İçin Diktiklerim

 Bu yaz tatile gitmeden yeni elbiseler dikeceğim diye kendime söz verdim. Normalde hayatta bekleyemem, diktiğim gibi giyer paylaşırım. Bu sefer nasıl sabrettim bilmem, kendimi tebrik ediyorum. Gerçi bu 2 elbisenin düğmelerini tatilde diktim, sadece kimonoyu bekletmeye dayanabilmişim. 

Hemen gelelim detaylara. Hardal kumaşım keten pamuk karışım bir kumaş. Kumaş detoksunda satışı oldu, hala kiremit renginden bir kaç parça var. Hardal ve siyah hemen bitti, bu kiremitin günahı neydi ühühüüü (ağlayan emoji)
Kumaşta desen olduğu için 3 buçuk metre civarı gitti, düz kumaşta 3 rahat yetiyor, tabi boyunuz benim gibi minnaksa. Uzun boylularda 3 buçuk gider. Kumaşım çok dökümlü değil hafif tok ama kalın değil, bu kaftan görünümü için çok dökümlü olmayan kumaşlar tercih edebilirsiniz, ketenle harika oluyor ama aynı modeli viskonla da çalışırsanız o da ayrı güzel oluyor. 

Kimononun kol hariç birebir yapımını daha önce burada çalışmıştım: http://www.nebihanakca.com/2016/11/maksi-hrka-kesimi-ve-dikimi.html?m=1

Balon kolu da pratik böyle yapıyorum: https://youtu.be/fyWNhmpmpXU
Gelelim efsane kumaşlı elbiseye. Kumaş en az 4-5 senelik diye hatırlıyorum. Bayılarak aldım ama açık söyleyeyim “ne bu yaaa” denecek diye düşünüp dikmedim. O dönem çoğunuza da öyle gelebilirdi ama bu sezon tam da bu modeller ve bu tarz kumaşlar moda oldu ve ben de fırsat bu fırsat hemen çıkardım dolabımın en gizli köşelerinden kdksksj 

Üst beden yine aynı kalıp. Gizli pat gibi görünse de çıtçıt yaptım ondan öyle duruyor. Valla kimse kusura bakmasın çocuklarla bunlar bile mucize, bu kadar detaylı dikebildiğime şükür diyorum. Hele kat kat ne kesmesi bitti ne dikmesi ne ütüsü. Ona göre dikin :D kuru temizlemeye vericem ben, o kadar gözüm korktu, haftalık ütü bitecek sürede ütülenir mi bi elbise ya hu? 

Pat yapımı videoları: https://www.instagram.com/p/BE3QKqIFBxA/?taken-by=nebihanakca&hl=tr

https://www.instagram.com/p/BE3VFFylB9V/?taken-by=nebihanakca&hl=tr

Lastikli kol yapımı: https://youtu.be/Mhf3uZ1zyE8
Fotoğraflar Fethiye / Kayaköy'den. Bu ikinci gidişimizdi. Geçen yaz hamilelikten dolayı ben pek evden çıkmamıştım ama bu sefer çoğu yeri gördük. Seneye kısmet başka yerlere diyorum.


Burda'nın bu gömlek elbise kalıbı çok iyi. Bu yakayı kullanmayı da seviyorum. Omuzlar biraz düşük, ona dikkat edebilirsiniz. Ben basen kısmını da açıyorum, bana dar geliyor çünkü. Ben Patı yarım ve açık olarak kullandım, kalıbın orijinalinde gizli pat. Baya değiştirdim yani, kendim çizsem daha mı kolaydı ne :))) Yapıyorum bazen böööyle şeyler.
Kumaşım tek en viskon, 3.5 metreyi zar zor yetirdim. Tek ende 4 metre daha iyi olurmuş, çift ende 2.60-3.00 gidiyor.
İnstagramda ara ara paylaştığım detayları da iliştireyim şuraya ve sizlere veda edeyim. Veda derken akşamlık, yani şimdilik. Görüşmek üzere, hoşça kalınız efenim.


Yorumlar

  1. Hepsi o kadar güzel görünüyor ki, ellerinize sağlık :)))

    YanıtlaSil
  2. Ba-yıl-dım �� ellerine sağlık , hadi durma kutla bu zafer senin ����

    YanıtlaSil
  3. Serdar ortaç~ zakkum çiçekleri dinleyin lütfen😊 elbiselere baktıkça fonda çaldı durdu🎶 çok güzeller elinize emeğinize sağlık. Kumaş seçiminize bayılıyorum.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

İletişim için themarmara86@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Arşiv

Daha fazla göster

Toplam Görüntüleme

Etiketler

Daha fazla göster

Kimler Online?

TAKİP TAKİP